AIMA

AIMA, 1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılara odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık’ta düzenlenmektedir. Türkiye’den, Avrupa’dan, hatta Yeni Zelanda gibi dünyanın öbür ucundan gelen öğrenciler, bu güzel Ege sahil kentinde uluslararası seçkin öğretmenlerle 8-10 gün boyunca yoğun bir şekilde öğrenme, çalışma ve ustalık kursları sonunda verecekleri konserler için bir araya geliyorlar.

Kuruluşundan beri Akademi gelişerek ustalık kurslarını bestecilik atölyesi, yaratıcı yazarlık, piyano ve gitar ustalık kurslarıyla çeşitlendirdi. Akademi aynı zamanda bütün yıl boyunca halka açık konserleriyle Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.

AIMA her sene farklı dallarda gerçekleştirdiği atölye ve ustalık sınıfları ile katılımcıları ustalarla buluşturmaktadır.


 

43. İstanbul Müzik Festivali’nin Onur Ödülü Prof. Filiz Ali’ye takdim edildi

IMG_6986 IMG_7001

43. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreni 31 Mayıs 2015 günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.  İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın açılış konuşmasının ardından Türkiye’nin kültür ve sanat yaşamına kattığı değer ve 50 yılı aşan eğitimci kimliğiyle birçok müzisyen ve müzikoloğun yetişmesindeki emekleri dolayısıyla AIMA’nın kurucusu Prof. Dr. Filiz Ali’ye festivalin onur ödülü takdim edildi.

Prof. Filiz Ali’nin konuşma metnini okumak için buraya tıklayınız.

İlgili yazılı basın haberleri için buraya tıklayınız.


AIMA BURSU

Bu yıl her masterclass için bir katılımcıya AIMA tarafından burs verilecektir. AIMA bursu katılım ücretini kapsamaktadır ve konaklamayı içermez. Burs için başvurmak isteyen katılımcı adayların başvuru formlarına ek olarak, geçmiş ve güncel eğitim düzeylerini içeren detaylı özgeçmişleri ve Çalgı hocasından alacakları tavsiye mektubunu info@ayvalikmusic.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 


 

Prof. Filiz Ali 43. İstanbul Müzik Festivali’nin “Onur Ödülü”ne Layık Görüldü