AIMA’dan sanatseverlere çağrı…

Değerli Dostumuz, Değerli Klasik Müzik sevdalısı dostumuz,

Biliyorsunuzdur belki, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi, yirmi iki yıldan beri sadece Ayvalık’tan değil, Türkiye’nin ve dünyanın her köşesinden gelen genç müzik öğrencileri ile müzik dünyasının usta öğretmenlerini buluşturur. Yirmi iki yıl boyunca tüm dünyaya yayılan çok geniş bir müzisyen ağına sahiptir.

AIMA’ya vaktiyle katılan öğrencilerin kimi bugün Türkiye’nin büyük kentlerinde, kimi New York’da, kimi Leipzig’de, Amsterdam’da, Berlin’de, Helsinki’de, Paris’te, Cenevre’de ve Londra’da mesleklerini profesyonel olarak sürdürüyorlar.

2013 yılında bu geniş ağ içinden seçilen müzisyenlerle AIMA Festival Orkestrası ve AIMA Ayvalık Müzik Festivali doğdu.

AIMA Festival Orkestrası kurulduğundan bu yana hem Ayvalık’ta hem de İstanbul’da katıldığı Festival ve konserlerde büyük takdir kazandı, davetler aldı.

Ancak ne yazık ki 2020 yılında, bu pandemi faciası nedeniyle,  AIMA Masterclass programı ve AIMA Festivali, dünyanın her yerinde olduğu gibi bütün etkinliklerini durdurmak zorunda kaldı.

Bu da bizi son derece zor durumda bıraktı.

Yirmi iki yıl boyunca sivil toplumun ve klasik müzik sevenlerin  destekleri ile hayatını sürdüren AIMA’nın, hayatta kalması ve yaşamaya devam etmesi için bugün acil yardıma ihtiyacı var. Ona yeniden can suyu vermek istemez misiniz?

İçinde bulunduğumuz koşullarda yıllık 100,000 TL civarında seyreden sabit giderlerini karşılamaya çalışan AIMA’ya yapacağınız  küçük bir bir destek bile kurumun sürekliliğinde ve bu zor dönemi hasarsız atlatmasında önemli bir katkı sunacaktır.”

Daha güzel günlerde, daha nice Masterclass ve konserlerde buluşabilmek ümidiyle size sağlık ve müzik dolu bir yaşam diliyorum.

Sevgilerimle,

Prof.Filiz Ali ve Ekibi